MADEIRA - KVĚTINOVÝ OSTROV

cena od 30 280 Kč termín: 28.04.2019 délka: 11 dní (zájezd č. 277870)

11 - denní zájezd

MADEIRA - OSTROV VĚČNÉHO JARA A KVĚTINOVÝ RÁJ. VÍCE JAK 20 LET PRO VÁS POŘÁDÁME ZÁJEZDY NA NEJKRÁSNĚJŠÍ SLAVNOSTI!
978 km od Portugalska a 700 km od západního pobřeží Afriky leží v oceánu Madeira - perla Atlantiku a plovoucí tropická zahrada, ostrov věčného jara. Madeira - to je v podstatě jedna velká botanická zahrada. Nikde neuvidíte kvést tolik orchidejí, lilií, magnolií, azalek... Najdete zde na 700 druhů květeny, kapradin, různé druhy vavřínů, jalovců. Madeira vás svou bujnou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda - třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, bizardními vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů - levadas vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám. Bydlet budete v příjemném hotýlku vi centrální části Funchalu.

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní cena od Rezervace
28.04.2019 08.05.2019 11 30 280 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy odpoledne, přes Lisabon na Madeiru, transfer do hotelu ve Funchalu.
2. den:Dopoledne prohlídka Funchalu - hlavního města ostrova: zastavíme se na místní vyhlášené tržnici Mercado dos Lavradores, kde uvidíte typické místní produkty – spousty květin – orchidejí, strelizií, anturií aj., které Madeiru proslavily, stejně jako koše plné roztodivného tropického ovoce. Výjezd nad Funchal - procházka a prohlídka krásných zahrad Jardim Botanico umístěných na zahradách bývalých soukromých domů – fantastické výhledy na Funchal. Vrátíme se do staré části města Zona Velha, prohlédneme si katedrálu Sé, projdeme se historickými ulicemi s typickou portugalskou architekturou a poučííme se o proslavených madeirských vínech v jedněch z nejstarších sklepů a budete mít možnost je i ochutnat. Procházkou centrem Funchalu a po odpočinku v kouzelném Městském parku dojdeme do hotelu.
3. den:Výlet na západ ostrova - prohlídka staré rybářské vesnice Camara de Lobos, kde pobýval i Winston Churchil. Oblast okolo je známou vinařskou oblastí – malé terasy se šplhají do okolních kopců. Výše jsou vinice vystřídány banánovými plantážemi. Dostanete se na slavný útes Cabo Girao (jeden z nejvyšších na světě). Dále cesta podél jižního pobřeží ostrova k vesničce Ribeira Brava, která leží na okraji průrvy, vedoucí centrem ostrova.Poté se silnice začne šplhat do vnitrozemí na náhorní plošinu Paul da Serra nazývané také střechou Madeiry s naprosto rozdílným prostředím – skromnou vegetací, vřesovišti. Přes plošinu se dostaneme na sever ostrova, kde se cesta vine dolů k vesničce Porto Moniz - tato malebná, kouzelná vesnice láká turisty přírodními jezery v pobřežních skalách – krátká procházka. Okouzlí nás vesnička Sao Vicente s čarovným kostelíkem, která se vyloupne mezi horami. Návrat do Funchalu. Nocleh.
4. den:Vyjedeme nad Funchal na horu Monte (550 m) okolo krásných zahrad. Dojedeme k poutnímu kostelu z 18. stol., který je typickou dominantou města. Nad hlavním oltářem kostela se nachází zázračná socha Panny Marie z Monte. Je zde také hrob rakousko-uherského císaře Karla I., který zde zemřel v exilu. Pro zájemce možnost vyzkoušet místní raritu – jízdu na proutěných saních po silnici, která končí v Livramentu. Poté vyrazíme do vnitrozemí ostrova přes Sao Martinho ke strži Socorridos. Výjezd na vyhlídkovou terasu Eira do Serrado nad údolím sopečného kráteru Curral das Freiras (Úkryt jeptišek), na jehož dně byla zbudována stejnojmenná vesnička. Fantastické výhledy. V pozdním odpoledni volný program ve Funchalu. Návrat na nocleh.
5. den:Odpočinek, volný program, procházky v rezidenční části Funchalu. Fakultativně lodní výlet kolem pobřeží Madeiry v lodi Santa Maria, s kterou se vrátíte zpět do 15. století. Je to replika galeony Kryštofa Kolumba, která evokuje jeho výzkumné cesty a budete se moci vžít do jeho pocitů, když směřoval do neznámých krajů (není v ceně, cca 36 EUR včetně transferů). Návrat na nocleh.
6. den:Výjezd do oblasti Risco, možnost procházky podél jedné levady. Tyto kanály byly vyhloubeny do horských svahů, aby přivedly vodu z vysokých hor do políček na svazích a v údolích. Dnes podle nich vedou fantastické turistické cesty. Rabacal – východisko k túrám podél dvou levadas - první vede k vodopádům Risco a druhá ke krásnému místu zvanému Vinte e Cinco Fontes (25 pramenů). Jedná se o neopakovatelný zážitek při procházce zdejším třetihorním pralesem. Návrat na nocleh.
7. den:Pobyt ve Funchalu v den, kdy zde vládnou květy - slaví se jarní květinový festival a vy si ho zde budete moci užít. Zúčastníte se festivalového programu, který dnes začíná stavěním „Zdi naděje“ dětmi. Nesmíte zapomenout navštívit festivalový pavilon s oceněnými květinami a vyfotografovat si ulice s květinovými koberci. A samozřejmě navštívíme jedinečné zahrady Jardim Tropical Monte Palace. V podvečer vyrazíme na romantickou procházku uličkami starého města a na závěr se zájemci povečeříme v některé z rázovitých hospůdek. Nocleh.
8. den:I dnes si můžete užít květin a jejich oslavy v čase největších květinových slavností na Madeiře. Nejprve vystoupáme za jedinečným rozhledem na Fortezu do Pico a potom si odpočineme v tichounké zahradě kláštera Santa Clara a návštívíme některé z funchalských muzeí. Poté si ve městě opět odpočineme v Dona Amélia Municipal Garden. Den vyvrcholí odpoledním velkým průvodem. Večer se s námi budete moci pobavit na folklorním večeru s madeirskými specialitami (fakultativně – cca 32 EUR). Nocleh.
9. den:Výlet na sever a východ ostrova. Nejprve se vyšplháme na Poiso (1.413 m) a poté na vyhlídku Pico do Areiro (1.805 m). Pojedeme dále do vnitrozemí do horské vsi Ribeiro Frio (pstruží farma) - odtud procházka na vyhlídku Balcoes - otvírá se strhující panoramatický výhled přes údolí řeky Ametade na „Orlí skálu“ - kopec s kolmými úbočími na severním pobřeží Madeiry. Přes Cruzinhas pass nás silnička dovede k slavné malebné vesnici Santana s typickými trojúhelníkovými domečky. Přes fantastické skalní útvary známé jako Penha d´Aguia se dostaneme k vesnici Porto da Cruz. Poté budeme směřovat opět do vnitrozemí úrodným údolím Machico až k Portela Passu (670 m). Odtud je fantastický výhled na severní pobřeží, které je divočejší a bouřlivější než jih. Přijedeme do vesnice Machico, kde podle legendy přistáli první osadníci Madeiry – krátká zastávka. Návrat na nocleh.
10. den:Dnes někteří budou lenošit a oddávat se odpočinku v květinovém ráji. Ti, kteří jsou více turisticky zaměřeni, absolvují ještě jeden fakultativní výlet do fantastického světa madeirské přírody a jejích levád. Majestátní scenérie, dechberoucí výhledy, křišťálový vzduch a úžasné levady – fantastický zavlažovací systém tvoří z Madeiry turistický ráj.Užijte si průvodcovanou procházku podél jedné z těchto unikátních levád (není v ceně, cca 29 EUR). Volný den můžete také využít k nákupům a k podrobnějšímu seznámení se s typickými produkty Madeiry (určitě navštívíme historickou manufakturu na madeirské výšivky a některou ze zahrad orchidejí). Nocleh.
11. den:Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy. (CK si vyhrazuje právo pozměnit pořadí výletů např. z důvodu festivalových akcí atd. Také pořadí výletů u zájezdu na karneval může být uzpůsobeno aktuálnímu programu těchto slavností.)


Podobné zájezdy v této destinaci

Nabízí

ERIKA TOUR

ERIKA TOUR

Špidlenova 442
51301 Semily
telefon: 481623637

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Beja 9 °C
Faro 11 °C
Horta / Castelo Branco Acores 19 °C
Lajes Acores 19 °C
Lisabon 10 °C
Ponta Delgada / Nordela Acores 19 °C
Porto 10 °C
Porto Santo 19 °C
Santa Maria Acores 19 °C

Základní informace

Portugalsko

Portugalsko
Hlavní město: Lisabon
Počet obyvatel: 10 239 736
Měna: EUR
Rozloha: 92,072 km2

Místopisy

  • Porto a sever

    Řeka Douro je největším tokem severního Portugalska. Vine a klikatí se mezi horami a roklinami až ke svému ústí do Atlantického oceánu ve městě Porto. Její vody byly zkroceny…

  • Alentejo

    Široké a zlatavé pláně Alenteja skrývají ve svém nekonečném klidu nečekané poklady. Prvním překvapením je množství kultur, jejichž stopy z různých období v této oblasti…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://portugalsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/madeira-kvetinovy-ostrov-277870/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://portugalsko.vasezajezdy.cz