To nejlepší z Madeiry + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PORTO SANTO (letecky z Prahy)

cena od 34 990 Kč termín: 20.09.2019 délka: 11 dní (zájezd č. 473332)

11 - denní zájezd

Připravte se na exotický zážitek s průvodcem, který se vyzná. Objevíte dechberoucí místa Madeiry a odpočinete si na krásné pláži ostrova Porto Santo. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vychutnáte si výhled z Pico do Areeiro i divoký oceán u Porto da Cruz. Nechte se unášet místní ostrovní atmosférou, půvabem nedotčené přírody a užijte si pravé madeirské léto!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (88 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Ubytování: hotel ****

Stravování: snídaně

Během výletů se zastavuje na oběd v restauracích vytipovaných průvodcem a okoštujete tak tradiční madeirskou kuchyni.
Na večeři doporučí průvodce speciality v okolních restauracích.

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Funchalu, poté transfer na hotel. 
2. den:Celodenní výlet za poznáním západní části ostrova, během nějž uvidíme nejvyšší madeirské útesy, malebná městečka a vykoupeme se v lávových jezírkách. Dnes se seznámíme se západní částí Madeiry, kde se nad modrým Atlantikem tyčí ty nejvyšší útesy celého ostrova.Nejprve zamíříme  přes průsmyk Encumeada na náhorní plošinu Paul da Serra . Touto plání, v níž budeme často projíždět hustými mraky a vzápětí nad námi zase vykoukne azurově modré nebe, budeme směřovat až do pohádkového lesa Fanal. Zde se projdeme mezi nejstaršími vavříny na ostrově. Krásnými horskými scenériemi následně sjedeme do malebného městečka Porto Moniz , v němž bude dostatek času na oběd i úžasné koupání ve skalních lávových jezírkách , které vznikly již před mnoha tisíci let. Zpátky pojedeme pod útesy severního pobřeží s četnými vodopády, zastavíme se u  vodopádu Nevěstin závoj . Na závěr dne navštívíme rybářskou osadu  Camara de Lobos , kterou navštívil i sám Winston Churchill a při svém pobytu maloval zdejší přístav. Společně zavítáme do nejstaršího kostela na ostrově, malé rybářské kapličky, založené již v 15. století. Dáme si zde skleničku v místním vyhlášeném  Poncha baru . Možnost 4 km procházky podél pobřeží zpět na hotel.
3. den:Celodenní výlet za poznáním východní části ostrova . Nejprve vyjedeme na třetí nejvyšší horu Madeiry,  Pico do Areeiro – 1818 metrů, odkud se otevírá úchvatný pohled na nejvyšší horu, okolní masívy a údolí . Lesní krajinou sjedeme do  Ribeiro Frio , kde jsou sádky pstruhů a možnost 45minutové procházky přes starý vavřínový les na krásnou vyhlídku Balcones. Později nás bude čekat návštěva malebné vesnice  Porto da Cruz , rozkládající se na úpatí strmých svahů, která je známá výrobou pálenky z cukrové třtiny, a procházka podél pobřeží. Vyhlídka na nejvýchodnějším mysu ostrova,  Ponta de Sao Lourenco , kde začíná naprostý kontrast k dosud zelené Madeiře, a to  polopouštní krajina .Poslední panoramata nás čekají na  mysu Garajau , kde se na útesech nad krásnou pláží tyčí  socha Ježíše  jako v Riu.
4. den:Dnes nás čeká prohlídka hlavního města Funchalu, ochutnávka lokálních produktů a návštěva divoké zahrady plné orchidejí. Pro zájemce je pak připraven výlet za delfíny a velrybami. Místním autobusem nebo taxíkem ráno pojedeme do centra  města Funchal , které je hlavním městem Madeiry a zároveň tím největším, které na ostrově najdete. Během prohlídky navštívíme  katedrálu Sé , která je náboženským centrem celého ostrova a jejíž věž se tyčí do závratné výšky přímo uprostřed města. Poté budeme pokračovat procházkou na Radniční náměstí, ve  vinařství Oliveiras okoštujeme madeirské víno a na tržnici zase ochutnáme několik druhů exotického ovoce. Poté pěšky (popř. taxíkem) vyrazíme do kopce na vyhlídku Boa Vista. Nachází se zde netradiční  zahrada orchidejí obrostlá mnoha exotickými květinami. V individuálním volnu budeme moci dále pokračovat do  Botanické zahrady nebo do některého z muzeí.  Zájemci můžou v odpoledních hodinách absolvovat tříhodinový fakultativní výlet motorovými čluny na otevřené moře, při kterém je garantováno  pozorování delfínů nebo velryb. Na pobřeží má tato firma rozmístěny bývalé lovce velryb, kteří sledují pobřeží speciálními dalekohledy a navádějí čluny přímo ke kytovcům (platba výletu průvodci na místě 49,5 €/os. - pokud si budete chtít mezi těmito úžasnými tvory i zaplavat 68 € /os.).
5. den:Turistika, pobřežní trek do Porto da Cruz. Vysoké útesy Madeiry nenabízí mnoho pobřežních stezek, ale jedna, lehce adrenalinová, se zde přece jen najde. Ve stráních nad  městečkem Machico  se napojíme na canicalskou levádu a zanedlouho začneme zlehka stoupat do  sedla Boca do Risco . Odtud již vede udržovaná pěšina po skalních útesech směrem k Porto da Cruz . Některá místa zde jsou exponovaná, ale zvládají to i lidé trpící závratí. Tuto fantastickou túru zakončíme  degustací rumu, výborným obědem  (vyhlášená je zde chobotnice) a koupáním v divokém oceánu nebo mořském bazénu v Porto da Cruz . Pokud byste si na trek netroufali, náš autobus vás zaveze přímo do Porta da Cruz a budete tak mít více času na koupání. ČAS: 4 hodiny / DÉLKA: 11 kilometrů / PŘEVÝŠENÍ: 150 metrů při výstupu, zanedbatelné při sestupu
6. den:Poznávání severní části ostrova. Ráno posedíme v kavárně s výhledem na runway, kde můžeme u portugalského koňaku pozorovat dramatická přistání letadel. Přesun na severní pobřeží  do Santany, proslulé typickými domky s doškovými střechami . Bude následovat  průjezd nedotčenou přírodou  minimálně navštěvovanou turisty, hodinová pobřežní procházka  do Sao Cristovao  a relax v hospůdce s úžasným výhledem na severní pobřeží a oceán. Pokračujeme do malebné  vesnice Sao Vicente  a cestou zpět zastávka v proslulé  Taverna poncha  (vezměte si s sebou své vizitky :)).
7. den:Přejezd lodí na ostrov Porto Santo, odpočinek na pláži. V brzkých ranních hodinách nás čeká  plavba lodí na ostrov Porto Santo  (v délce cca 3 hodiny). Kolem lodi často skáčou delfíni a není neobvyklé zahlédnout během plavby také velryby. Ostrov leží severovýchodně od Madeiry a pyšní se krásnými plážemi. Zdejší ústřední pláž se táhne v délce 8 kilometrů od přístavu po nejjižnější bod ostrova a podle ní bývá celý ostrov nazýván Ilha Dourada – Zlatý ostrov, díky svému proslulému jemnému písku zlatavé barvy. Odpoledne si budeme moci užít lenošení na pláži nebo využít některé z mnoha dalších aktivit, které Porto Santo nabízí . Je zde k dispozici pár malých pláží, zapadlých hospůdek, vyhlášené golfové hřiště a další atrakce v případě, že by vás ležení na pláži nebavilo. Budete-li mít zájem, můžete nevelký ostrov snadno objet taxíkem,  pronajmout si auto, skútr či čtyřkolku .    
8. den:Dnes budeme pokračovat v lenošení na tomto úžasném ostrově. Čeká nás volný program na ostrově Porto Santo až do pozdních večerních hodin, kdy nám odplouvá loď zpět na Madeiru. Toužíte-li po poznání, můžete na ostrově navštívit například  Kolumbův dům , ve kterém objevitel Ameriky údajně kdysi žil. V domě si můžete prohlédnout malé muzeum s expozicí o Kolumbových cestách, mimo jiné staré mapy s tehdejším pohledem na svět nebo galerii Kolumbových portrétů. Dům stojí v  hlavním městě ostrova Vila Baleia  s radnicí, jasně bílým kostelem a četnými kavárnami a možnostmi občerstvení. Po návratu na Madeiru v pozdních večerních hodinách transfer na hotel a ubytování.
9. den:Dnes zavítáme do hor, kostela s ostatky českého krále Karla I. a navštívíme tropické zahrady. Po volném dopoledni se vydáme do hor na krásnou vyhlídku Eira do Serrado s výhledem do hlubokého Údolí jeptišek . Cestou poobědváme v tradiční restauraci, kde dělají pouze masové špízy –  národní jídlo Espetada . Silnicí plnou eukalyptů budeme pokračovat na kopec Monte, kde zavítáme do kostela s ostatky Karla I., posledního českého krále .  Další program je dobrovolný. Můžete navštívit úchvatnou Tropickou zahradu se spoustou chodníčků, mostů, letohrádků, kašen a kaskád (vstup 12,5 € není zahrnut v ceně zájezdu). A na úplný závěr dne lze absolvovat  jízdu na tradičních proutěných saních, ze které si odnesete nezapomenutelné zážitky (jízda na saních je 15 €). Ten kdo by se saní bál se případně můžete svézt do Funchalu lanovkou (11 €). 
10. den:Tradiční madeirské slavnosti. Dnes si užijeme trochu madeirských tradic a zavítáme na lokální slavnosti. Koncem srpna se koná více druhů slavností, může to být pouť v Sao Vicente , oficiální vinobraní či banánové slavnosti . Zažijeme tak nenapodobitelnou atmosféru poutí, kde se schází snad celá Madeira, zatančíme si a naposledy podráždíme naše chuťové buňky.
11. den:V dopoledních hodinách individuální volno, odpoledne přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

26 180 Kč
Základní cena od 26 180 Kč

Hotel PESTANA OCEAN BAY

LastMinute
Portugalsko, Madeira
Kvalitní hotel s bazénem má perfektní polohou, jelikož leží přímo u kamenité pláže Praia Formosa, která následně navazuje na písečnou pláž (tmavý vulkanický písek). Přímořský hotel v klasickém portugalském stylu leží u kamenité pláže Praia Formosa, která následně navazuje na písečnou pláž (tmavě vulkanický…
termín: 22.04.2019 délka: 8 dní
12 490 Kč
Základní cena od 12 490 Kč

RESIDENCE MONUMENTAL

LastMinute
Portugalsko, Madeira
Poloha: Hotel se nachází 2,5 km od Funchalu, 200m od promenády Lido. Pláž: Hotel se nachází 200 m od moře. Vybavení: Hotel vhodný pro všechny věkové kategorie. Hostům je k dispozici recepce, výtah, internetové připojení. Sport a zábava: Sluneční terasa s lehátky na střeše, velká terasa se stoly na pravé…
termín: 22.04.2019 délka: 5,6,8,10,11,15 dní
18 690 Kč
Základní cena od 18 690 Kč

PESTANA OCEAN BAY

LastMinute
Portugalsko, Madeira
Poloha: Hotel leží v západní části Fuchalu, 3 km od centra města a 20 km od letiště. Bezplatný shuttle bus do Funchalu. Pláž: Hotel leží přímo na pláži Praia Formosa. Vybavení: Oblíbený hotel postavený v klasickém portugalském stylu vhodný pro všechny věkoé kategorie. Hostům je k dispozici vstupní hala…
termín: 29.04.2019 délka: 5 dní

Nabízí

Radynacestu, s.r.o.

Radynacestu, s.r.o.

Nádražní 982/104
70200 Ostrava - Moravská Ostrava
telefon: 608411165

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Beja 9 °C
Faro 11 °C
Horta / Castelo Branco Acores 19 °C
Lajes Acores 19 °C
Lisabon 10 °C
Ponta Delgada / Nordela Acores 19 °C
Porto 10 °C
Porto Santo 19 °C
Santa Maria Acores 19 °C

Základní informace

Portugalsko

Portugalsko
Hlavní město: Lisabon
Počet obyvatel: 10 239 736
Měna: EUR
Rozloha: 92,072 km2

Místopisy

  • Porto a sever

    Řeka Douro je největším tokem severního Portugalska. Vine a klikatí se mezi horami a roklinami až ke svému ústí do Atlantického oceánu ve městě Porto. Její vody byly zkroceny…

  • Alentejo

    Široké a zlatavé pláně Alenteja skrývají ve svém nekonečném klidu nečekané poklady. Prvním překvapením je množství kultur, jejichž stopy z různých období v této oblasti…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://portugalsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/to-nejlepsi-z-madeiry-koupani-na-ostrove-porto-473332/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://portugalsko.vasezajezdy.cz