To nejlepší z Madeiry + VINOBRANÍ (letecky z Prahy)

cena od 29 990 Kč termín: 11.09.2019 délka: 8 dní (zájezd č. 410021)

8 - denní zájezd

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry v době sklizně vína a bujarých oslav lahodného moku. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírcích a navštívíte Údolí jeptišek. Zažijte s námi atmosféru ostrovních slavností uprostřed čarokrásné přírody a objevte bohatství Madeiry!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Ubytování: hotel ****

Stravování: snídaně

Během výletů se zastavuje na oběd v restauracích vytipovaných průvodcem a okoštujete tak tradiční madeirskou kuchyni
Na večeři doporučí průvodce speciality v okolních restauracích

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Funchalu , hlavního města Madeiry, poté transfer na hotel umístěný v jeho okrajové části, zvané Lido (doba transferu cca 35 minut).
2. den:Celodenní výlet za poznáním západní části ostrova . Dnes se seznámíme se západní částí Madeiry, kde se nad modrým Atlantikem tyčí ty nejvyšší útesy celého ostrova. Cestu započneme na jižním pobřeží, u Madalena do Mar okoupeme autobus pod vodopády a projdeme se banánovými plantážemi . Madeirský rum ochutnáme v Calhetě a poté vystoupáme  na náhorní plošinu Paul da Serra . Touto plání, v níž budeme často projíždět hustými mraky a vzápětí nad námi zase vykoukne azurově modré nebe, budeme směřovat až do pohádkového lesa Fanal. Zde se projdeme mezi nejstaršími vavříny na ostrově. Krásnými horskými scenériemi sjedeme  do malebného Porto Moniz,  kde bude dostatek času na oběd a pro otužilce i úžasné koupání ve skalních lávových jezírcích. Zpátky pojedeme pod útesy severního pobřeží s mnoha vodopády, zastávka u vodopádu Nevěstin závoj, na závěr zavítáme do rybářské  vesnice Camara de Lobos,  která je proslulá výrobou lodí. Odtud možnost pěší procházky do Funchalu (cca 1.5 hodiny podél pobřeží).
3. den:Prohlídka Funchalu, zahrada orchidejí a výlet do údolí jeptišek. Místním autobusem nebo taxíkem pojedeme do centra města, navštívíme katedrálu Se, radniční náměstí, ve  vinařství Oliveiras okoštujeme madeirské víno a na tržnici zase ochutnáme několik druhů exotického ovoce . Poté pěšky (popř. taxíkem) vyrazíme do kopce (20 minut) na vyhlídku Boa Vista. Nachází se zde netradiční  zahrada orchidejí obrostlá mnoha exotickými květinami  (vstup 2,5 €).  Odpoledne výjezd na vyhlídku do  Údolí jeptišek , ochutnávka místních kaštanových specialit (likér, chléb, koláč). 
4. den:Dnes nás čeká první seznámení s madeirským vinobraním. Dopoledne vystoupáme divokou přírodou na průsmyk Encumeada , osvěžíme se horskou ponchou a přes malebné Sao Vicente zamíříme do středu severního pobřeží. Hodinovou procházkou po staré vinařské stezce v oblasti Sao Cristovao si uděláme hlad a žízeň, pokocháme se výhledy na dramatické pobřežní útesy a za krátko už budeme v Santaně. Zde nás přivítají na Quintě do Furao (starý panský dům obehnaný vinohrady)  koktejlem z madeirského vína , živou folklorní muzikou a slavností vína. Na bufetovém obědě ochutnáte spoustu tradičních madeirských jídel, místní vína a budete si moci také vlézt do velkého sudu a šlapat čerstvé hrozny. Nebude chybět ani tanec. Cestou domů se ještě zastavíme podívat na proslulé domečky s doškovými střechami v centru Santany.
5. den:Celodenní výlet za poznáním východní části ostrova . Nejprve vyjedeme na třetí nejvyšší horu Madeiry,  Pico do Areeiro 1818m, odkud se otevírá úchvatný pohled na nejvyšší horu, okolní masívy a údolí . Lesní krajinou sjedeme do  Ribeiro Frio , kde jsou sádky pstruhů a možnost 45minutové procházky přes starý vavřínový les na krásnou vyhlídku Balcones. Vyhlídka na nejvýchodnějším mysu ostrova,  Ponta de Sao Lourenco , kde začíná naprostý kontrast k dosud zelené Madeiře, a to  polopouštní krajina . Poslední panoramata dnešního dne si vychutnáme na  mysu Garajau , odkud vede  lanovka na nádhernou oblázkovou pláž . Nad ní se tyčí útes se sochou Ježíše. Zájemci zde mohou výlet skončit, relaxovat na pláži a zpět na hotel se dopravit taxíkem.
6. den:Turistika, trek BOCA DA CORRIDA - CURRAL DAS FREIRAS . V případě hezkého počasí je toto jeden z nejkrásnějších horských treků, ze kterého můžeme vidět téměř celý ostrov. Začínáme 90minutovým, velmi mírným, stoupáním nabízející  výhledy na nejvyšší pohoří ostrova a zároveň hluboká údolí . Poté nás čeká dvouhodinové klesání do  Údolí jeptišek  (800 m převýšení). Silní jedinci si mohou trek prodloužit o prudký výstup na horu Pico Grande - 1657 m (prodloužení o hodinu a půl).  Pokud někdo nemá zájem jít na túru, může jet do Údolí jeptišek se šoférem, udělat si tam krátkou procházku a počkat na ostatní ve vesnici.
7. den:V závislosti na počasí a termínu sběru vína nás čeká tradiční den Madeiry. Započneme ho v rybářské osadě  Camara de Lobos ,  kterou navštívil i sám Winston Churchill a při svém pobytu maloval zdejší přístav. Společně zavítáme do nejstaršího kostela na ostrově , malé rybářské kapličky, založené již v 15. století . Dáme si skleničku v místním vyhlášeném  Poncha baru  a pomalu vyrazíme do strání nad vesnicí. Zde už nás přivítá jeden z největších madeirských vinařů , usměvavý profesor Octavio a jeho žena. Provede nás svými vinohrady a plantážemi tropického ovoce, rozdá kleštičky a jdeme sbírat. Po přibližně hodinové práci nás čeká tradiční hostina , plná dobrého vína, jídla a zpěvu . Čas odjezdu je vždy nejistý, ale na větší plány už většinou nedojde...
8. den:Dnes se rozloučíme s tímto nádherným ostrovem uprostřed Atlantiku. Dopoledne můžete zavítat do  Botanické zahrady  (5,5 €), některého z muzeí nebo můžete vyjet lanovkou (16 €) na kopec Monte (580 metrů), kde lze navštívit kostel s ostatky Karla I. a  Tropickou zahradu  (vstup 12,5 €).  Dolů se můžete svézt na  tradičních proutěných saních .  Zájemci mohou ještě absolvovat tříhodinový fakultativní výlet motorovými čluny na otevřené moře, kdy vám garantují, že  uvidíte delfíny nebo velryby . Na pobřeží má tato firma bývalé lovce velryb, kteří skenují pobřeží speciálními dalekohledy a navádějí čluny přímo ke kytovcům (platba výletu průvodci na místě 49,5 €/os. - pokud si budete chtít mezi těmito úžasnými tvory i zaplavat 68 € /os.). Odpoledne odjezd na letiště a návrat do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

29 990 Kč
Základní cena od 29 990 Kč

To nejlepší z Madeiry + VINOBRANÍ (letecky z Prahy)

FirstMinute
Portugalsko, Funchal
Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry v době sklizně vína a bujarých oslav lahodného moku. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírcích a navštívíte Údolí jeptišek. Zažijte s námi atmosféru ostrovních…
termín: 11.09.2019 délka: 8 dní
34 990 Kč
Základní cena od 34 990 Kč

To nejlepší z Madeiry + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PORTO SANTO (letecky z Prahy)

FirstMinute
Portugalsko, Funchal
Připravte se na exotický zážitek s průvodcem, který se vyzná. Objevíte dechberoucí místa Madeiry a odpočinete si na krásné pláži ostrova Porto Santo. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vychutnáte si výhled z Pico do Areeiro i divoký oceán u Porto da Cruz. Nechte se unášet místní ostrovní atmosférou,…
termín: 20.09.2019 délka: 11 dní
27 990 Kč
Základní cena od 27 990 Kč

Madeira - exotický ráj na dosah, květinový ostrov věčného jara

Portugalsko, Madeira
Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují…
termín: 22.07.2019 délka: 10 dní

Nabízí

Radynacestu, s.r.o.

Radynacestu, s.r.o.

Nádražní 982/104
70200 Ostrava - Moravská Ostrava
telefon: 608411165

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Beja 9 °C
Faro 11 °C
Horta / Castelo Branco Acores 19 °C
Lajes Acores 19 °C
Lisabon 10 °C
Ponta Delgada / Nordela Acores 19 °C
Porto 10 °C
Porto Santo 19 °C
Santa Maria Acores 19 °C

Základní informace

Portugalsko

Portugalsko
Hlavní město: Lisabon
Počet obyvatel: 10 239 736
Měna: EUR
Rozloha: 92,072 km2

Místopisy

  • Porto a sever

    Řeka Douro je největším tokem severního Portugalska. Vine a klikatí se mezi horami a roklinami až ke svému ústí do Atlantického oceánu ve městě Porto. Její vody byly zkroceny…

  • Alentejo

    Široké a zlatavé pláně Alenteja skrývají ve svém nekonečném klidu nečekané poklady. Prvním překvapením je množství kultur, jejichž stopy z různých období v této oblasti…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://portugalsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/to-nejlepsi-z-madeiry-letecky-z-prahy-410021/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://portugalsko.vasezajezdy.cz